İsmet İbrahimoğlu Anısına

ismet ibrahimoglu
GSB_mavi_-1
guris
miraj
banner_isbank
tsf logo_2015
10. Tur
finaltr18Artık sonuna çok yaklaştığımız 2018 Türkiye Satranç Şampiyonası’na bugün oynanan 10. tur maçları ile devam edildi. Final turuna avantajlı girmek için sporcuların kıyasıya mücadele ettikleri maçların ardından final turuna 6,5 puana sahip GM Mert Erdoğdu ve IM Cemil Gülbaş liderliği paylaşarak giriyorlar.

IM Suat Soylu – IM Ege Köksal mücadelesinde maç oldukça dengeli bir şekilde ilerledi ve oyunsonunda beraberlik ile sonuçlandı. IM Mert Yılmazyerli – FM Esat Bağlan maçında zaman sıkışmasında rakibinin yaptığı hatayı güzel değerlendiren IM Yılmazyerli günü galibiyet ile kapattı ve son tura da şampiyonluk şansını sürdürerek giriyor. GM Mert Erdoğdu – FM Deniz Özen maçında oldukça karışık bir konum yaşanırken bu karışıklıkta gülen taraf GM Erdoğdu oldu ve son tura zirvede girmeyi başardı.

İki tarafın da agresif bir oyun sergilediği FM Fethi Apaydın – FM Volkan Sevgi mücadelesi zaman sıkışmasında yapılan hamle tekrarı sonucu beraberlik ile sonuçlandı. Alber Kadir Zor – IM Serkan Soysal maçında oldukça güzel bir oyun sergileyen Alber Kadir Zor kuvvetli rakibi karşısında maçı kazanmayı başardı. Umut Erdem Gündüz – IM Cemil Gülbaş maçında ise rakibinin zaman sıkışmasında yaptığı hatayı güzel bir şekilde değerlendiren IM Gülbaş galibiyete ulaşan taraf oldu son tura büyük bir avantaj ile girmeyi başardı.

2018 Türkiye Satranç Şampiyonunun belli olacağı şampiyonanın final turu IM Can Arduman ve FM Deniz Arman’ın canlı yorum ve analizleri ile yarın saat 10.00’da başlayacak.
 
Turkish Chess Federation © 2016