İsmet İbrahimoğlu Anısına

ismet ibrahimoglu
GSB_mavi_-1
guris
miraj
banner_isbank
tsf logo_2015
9. Tur
IMG 954327 Ekim 2018 tarihinden bu yana büyük bir heyecana sahne olan 2018 Türkiye Satranç Şampiyonası’na bugün oynanan 9. tur maçları ile devam edildi. Şampiyonada bugün oynanan maçların ardından 5,5 puana sahip tam 5 sporcu liderliği paylaşırken, 5 puana sahip 2 sporcu da şampiyonluk iddiasını devam ettiriyor.

Günün tek beraberliği IM Suat Soylu – GM Mert Erdoğdu mücadelesinden geldi. Beyazların açılışta taş değişimlerine gittiği maç dengeler bozulmadan beraberlik ile sonuçlandı. FM Esat Bağlan – Alber Kadir Zor maçında açılışta yaptığı güzel bir feda ile üstünlüğü ele geçiren FM Bağlan sonrasında da oynadığı güzel oyun ile maçı kazanmasını bildi. Şampiyonada oynadığı her maç beraberlik ile sonuçlanan IM Mert YIlmazyerli, bu turda FM Volkan Sevgi karşısında oynadığı agresif oyun ile ilk galibiyetini almayı başardı.

Oldukça karışık bir konumun oynandığı IM Serkan Soysal – Umut Erdem Gündüz mücadelesinde zaman sıkışmasından karlı çıkan taraf IM Soysal oldu ve günü galibiyet ile kapatmayı başardı. IM Ege Köksal – FM Fethi Apaydın maçında açılıştan oldukça aktif bir şekilde çıkan IK Köksal rakibine şans tanımadan maçı kazanmasını bildi. IM Cemil Gülbaş – FM Deniz Özen mücadelesinde ise oyunsonuna piyon önde giren FM Özen şık bir bitiriş ile maçı kazanmayı başardı.

Oldukça heyecanlı mücadelelere sahne olan şampiyonanın 10. turu IM Can Arduman ve FM Deniz Arman’ın canlı yorum ve analizleri ile yarın saat 15.00’te başlayacak.
 
Turkish Chess Federation © 2016