İsmet İbrahimoğlu Anısına

ismet ibrahimoglu
GSB_mavi_-1
guris
miraj
banner_isbank
tsf logo_2015
8. Tur
IMG 95092018 Türkiye Satranç Şampiyonası’nda bugün oynanan maçlar ile birlikte 8 tur geride kaldı. Zirvedeki sporcuların mağlup olarak günü kapattığı maçların ardından son 3 tura girilirken IM Cemil Gülbaş 5,5 puan ile liderliğini korurken 5 puana sahip GM Mert Erdoğdu ikinci sırada yoluna devam ediyor.

Günün en kritik maçı olan GM Mert Erdoğdu – IM Cemil Gülbaş mücadelesinde açılışta yaptığı güzel bir tuzak ile maçı kazanan GM Erdoğdu kendisi için oldukça önemli bir galibiyete imza attı. İki tarafında da dengeli bir oyun sergilediği IM Mert Yılmazyerli – IM Ege Köksal maçı açılışta yapılan hamle tekrarı sonucu beraberlik ile sonuçlandı. Beyazların açılıştan iyi bir şekilde çıktığı Alber Kadir Zor – FM Volkan Sevgi maçında iki taraf da maçı zorlamak istemedi ve masadan yarım puan ile ayrıldılar.

FM Esat Bağlan karşısında rakibinin oyunortasında yaptığı hatayı güzel bir taktik olanak ile değerlendiren Umut Erdem Gündüz güzel bir galibiyete imza attı. FM Fethi Apaydın – IM Suat Soylu mücadelesinde oyunortasında avantajı eline alan IM Soylu zaman sıkışmasında gelgitlerin yaşandığı maçtan galibiyet ile ayrılan taraf oldu. Günün en uzun soluklu maçı olan FM Deniz Özen – IM Serkan Soysal maçında kale file karşı kale oyunsonunda IM Soysal maçı kazanç konuma getirse de konum tekrarı sonucu maç beraberlik ile sonuçlandı.

Artık son 3 turuna girilen büyük şampiyonanın 9. turu IM Can Arduman ve FM Deniz Arman’ın canlı yorum ve analizleri ile yarın saat 15.00’te başlayacak.


 
Turkish Chess Federation © 2016