İsmet İbrahimoğlu Anısına

ismet ibrahimoglu
GSB_mavi_-1
guris
miraj
banner_isbank
tsf logo_2015
7. Tur
IMG 9490Güriş Holding sponsorluğunda, Mirage Park Resort Hotel, Antalya’da gerçekleştirilen 2018 Türkiye Satranç Şampiyonası’nda bugün oynanan 7. tur maçlarının ardından heyecan iyiden iyiye tırmanmaya başladı. Şampiyonanın başından beri liderlik koltuğunu bırakmayan IM Cemil Gülbaş bu turun ardından da 5,5 puan ile tek başına liderlik koltuğunda oturmaya devam ediyor.

IM Suat Soylu – IM Mert Yılmazyerli maçında açılışta yapılan hamle tekrarı ile sporcular masadan yarım puan ile ayrıldı. IM Ege Köksal – Alber Kadir Zor karşılaşması da iki tarafın oynadığı sağlam oyun sonucunda beraberlik ile sonuçlandı. Umut Erdem Gündüz karşısında beyaz taşlar ile açılıştan avantajlı çıkan FM Volkan Sevgi sonrasında oynadığı güzel oyun ile maçını kazanmayı başardı.

Oyunortasında karşılıklı zaman sıkışmasında oldukça keyifli bir mücadeleye sahne olan FM Fethi Apaydın – GM Mert Erdoğdu maçında dengeler bozulmadı ve maç beraberlik ile sonuçlandı. Zirve yarışındaki maçlardan biri olan FM Esat Bağlan – FM Deniz Özen mücadelesi iki tarafın da risk almaması sonucu berabere bitti. IM Serkan Soysal – IM Cemil Gülbaş mücadelesinde ise kilit bir oyunsonunda IM Soysal piyon feda ederek konumu açtı. Zaman sıkışmasında gelgitlerin yaşandığı maçta kazanan taraf ise IM Cemil Gülbaş oldu.

Artık hiçbir hatanın telafisi olmadığı şampiyonanın 8. turu IM Can Arduman ve FM Deniz Arman’ın canlı yorum ve analizleri ile yarın saat 15.00’te başlayacak.
 
Turkish Chess Federation © 2016