İsmet İbrahimoğlu Anısına

ismet ibrahimoglu
GSB_mavi_-1
guris
miraj
banner_isbank
tsf logo_2015
6. Tur
IMG 95262018 Türkiye Satranç Şampiyonası’na bugün oynanan 6. tur maçları ile devam edildi. Bu maçları ile birlikte şampiyonada ilk yarı sona ererken ilk yarıyı 4,5 puana sahip IM Cemil Gülbaş lider olarak kapatırken kendisini 4 puana sahip FM Esat Bağlan ile 3,5 puana sahip IM Ege Köksal, FM Deniz Özen ve GM Mert Erdoğdu takip ediyor.

Liderlik yarışında önemli bir yere sahip olan IM Cemil Gülbaş – FM Esat Bağlan maçı oldukça çetin bir mücadeleye sahne olurken maç oyunortasında yapılan hamle tekrarı sonucu beraberlik ile sonuçlandı. IM Mert Yılmazyerli – FM Fethi Apaydın maçı hızlı bir beraberlik ile sonuçlanırken Alber Kadir Zor – IM Suat Soylu maçında ise oyunortasında yapılan taş değişimleri sonucu taraflar masadan yarım puan ile ayrıldılar.

Umut Erdem Gündüz – IM Ege Köksal maçında rakibinin şah saldırısı için yaptığı piyon fedasını kendi avantajına değerlendiren IM Köksal kendisi adına oldukça kritik bir galibiyet almayı başardı. Oldukça heyecanlı bir mücadeleye sahne olan GM Mert Erdoğdu – IM Serkan Soysal maçı beraberlik ile sonuçlandı. 2 genç sporcumuzun karşı karşıya geldiği FM Deniz Özen – FM Volkan Sevgi maçı ise oldukça ilginç bir oyunsonuna sahne olurken maçın kazananı FM Özen oldu.

Zirve yarışının yavaş yavaş şekil almaya başladığı şampiyonanın 7. turu IM Can Arduman ve FM Deniz Arman’ın canlı yorum ve analizleri ile yarın saat 15.00’te başlayacak.
 
Turkish Chess Federation © 2016