İsmet İbrahimoğlu Anısına

ismet ibrahimoglu
GSB_mavi_-1
guris
miraj
banner_isbank
tsf logo_2015
5. Tur
Mirage Park Resort Hotel, Antalya’da gerçekleştirilen 2018 Türkiye Satranç Şampiyonası’nda bugün 5. tur maçları oynandı. Oldukça heyecanlı karşılaşmaların ardından IM Cemil Gülbaş 4 puan ile liderlik koltuğunda oturmaya devam ediyor.

2016 Türkiye Şampiyonası’nda şampiyonluk için Altın puan maçına çıkan GM Mert Erdoğdu ile IM Mert Yılmazyerli bugün rövanş için bir kez daha karşı karşıya geldi. İki tarafın da zorlamadığı mücadele hızlı taş değişimleri sonucu beraberlik ile sonuçlandı. FM Esat Bağlan – IM Serkan Soysal maçı da hızlı bir beraberlik ile neticelendi. IM Suat Soylu – Umut Erdem Gündüz mücadelesinde rakibinin konumunu zayıflatıp kale oyunsonuna giden IM Soylu günü galibiyet ile kapatmayı başardı.

IM Ege Köksal – FM Deniz Özen maçında oyunsonuna piyon önde giren IM Köksal sonrasında da oynadığı güzel oyun ile kuvvetli rakibini yenmeyi başardı. FM Volkan Sevgi – IM Cemil Gülbaş mücadelesi iki tarafın da oynadığı dengeli oyun sonucu beraberlik ile sonuçlandı. Günün en uzun süren karşılaşması FM Fethi Apaydın – Alber Kadir Zor maçında ise siyahlar oyunsonuna kalite önde girse de beyazlar konumu tutmayı başardı ve maç beraberlik ile sonuçlandı.

Zirve mücadelesinde önemli maçların yer aldığı şampiyonanın 6. turu IM Can Arduman ve FM Deniz Arman’ın canlı yorum ve analizleri ile yarın saat 15.00’te başlayacak.


 
Turkish Chess Federation © 2016