İsmet İbrahimoğlu Anısına

ismet ibrahimoglu
GSB_mavi_-1
guris
miraj
banner_isbank
tsf logo_2015
4. Tur
IMG 9338Oldukça çetin mücadelelere sahne olan 2018 Türkiye Satranç Şampiyonası’na bugün oynanan 4. tur maçları ile devam edildi. Sürpriz sonuçlara sahne olan bu turun ardından 3,5 puana sahip IM Cemil Gülbaş tek başına liderlik koltuğunun sahibi oldu.

Günün en ilginç maçı hiç kuşkusuz ki GM Mert Erdoğdu – FM Esat Bağlan maçı oldu. Oyunortasında güzel bir taktik olanak ile üstünlüğü eline geçiren FM Bağlan güçlü rakibini siyah taşlar ile mağlup etmeyi başardı. Günün bir diğer güzel galibiyeti ise IM Cemil Gülbaş’tan geldi. FM Ege Köksal karşısında rakibinin dikkatsiz oyununu güzel bir şekilde cezalandıran IM Gülbaş günü galibiyet ile kapatarak liderlik koltuğuna oturmayı başardı. IM Serkan Soysal – FM Volkan Sevgi maçında İki tarafın da sağlam oyunu sonucu yapılan taş kırışmalarının ardından maç beraberlik ile sonuçlandı.

Günün en keskin maçı ise FM Deniz Özen – IM Suat Soylu mücadelesi oldu. Oldukça sert bir açılış sonrası her hamlesinde ayrı bir taktik olanak oluşan maç en sonunda beraberlik ile sonuçlandı. FM Fethi Apaydın karşısında beyaz taşlar ile agresif bir oyun sergileyen Umut Erdem Gündüz rakibinin savunmasını geçemedi ve taraflar masadan beraberlik ile ayrıldılar. Alber Kadir Zor – IM Mert Yılmazyerli maçında ise beyazlar oyunsonuna piyon önde girse de kuvvetli rakibi karşısında maçı çok zorlamak istemedi ve maç beraberlik ile sonuçlandı.  

Şampiyonanın belki de en beklenen turu olan 5. tur IM Can Arduman, Emre Hasgüleç ve FM Deniz Arman'ın canlı yorum ve analizleri yarın saat 15.00’te başlayacak.


 
Turkish Chess Federation © 2016