İsmet İbrahimoğlu Anısına

ismet ibrahimoglu
GSB_mavi_-1
guris
miraj
banner_isbank
tsf logo_2015
3. Tur
img 9476Türkiye Satranç Federasyonu tarafından Güriş Holding sponsorluğunda, İsmet İbrahimoğlu anısına düzenlenen 2018 Türkiye Satranç Şampiyonası, Güriş Holding'e ait Mirage Park Resort Hotel'de tüm hızıyla devam ediyor.

Bugün 3. tur karşılaşmalarının oynandığı şampiyonada tur öncesinde tören düzenlenerek 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlandı.

Birbirinden kuvvetli 12 sporcunun yarıştığı şampiyonada bugün oynanan maçların ardından 2,5 puana sahip GM Mert Erdoğdu ile IM Cemil Gülbaş liderliği paylaşıyorlar.

Oldukça ilginç bir maça sahne olan FM Volkan Sevgi – FM Esat Bağlan mücadelesinde 30 hamle sonrasında oyun ters renkli fil oyunsonuna kaldı ve maç beraberlik ile sonuçlandı. IM Suat Soylu – IM Cemil Gülbaş maçında rakibinin oyunortasında yaptığı hatayı güzel değerlendiren IM Gülbaş maçı kazanmayı başararak turnuvaya harika bir başlangıç yapmış oldu. Alber Kadir Zor – GM Mert Erdoğdu maçında 2016 Türkiye Şampiyonu GM Erdoğdu çok güzel bir oyun sergileyerek yavaş yavaş avantajı eline aldıktan sonra maçı kazanmasını da bildi.

IM Ege Köksal – IM Serkan Soysal mücadelesinde iki tarafın da sergiledikleri sağam oyun sonucunda kazanan çıkmadı ve maç beraberlik ile sonuçlandı. IM Mert Yılmazyerli – Umut Erdem Gündüz maçında ise açılıştan beyazlar istediği gibi çıksa da siyahlar konumu eşitlemeyi başardı ve maç beraberlik ile sonuçlandı. Günün en çekişmeli mücadelesine sahne olan FM Fethi Apaydın – FM Deniz Özen maçında ise beyazlar oyunsonuna avantajlı girse de kazanması hiç de kolay olmayan konum 76 hamle sonucunda beraberlik ile sonuçlandı.

IM Can Arduman, Emre Hasgüleç ve FM Deniz Arman'ın canlı yorum ve analizleri ile nabzını tuttuğu şampiyonada canlı yayın sırasında oyunlara ilişkin soru sormak ya da yorumlarını paylaşmak isteyen satranç severler, #TR2018 etiketi ile Türkiye Satranç Federasyonu resmi Twitter hesabına (@TurkishChess) tweet atarak ya da resmi Facebook sayfasında ilgili gönderinin altına yorum yazarak bu heyecana ortak olabilirler.
 
Turkish Chess Federation © 2016