İsmet İbrahimoğlu Anısına

ismet ibrahimoglu
GSB_mavi_-1
guris
miraj
banner_isbank
tsf logo_2015
2. Tur
IMG 9355
Büyük bir heyecan ile başlayan 2018 Türkiye Satranç Şampiyonası’na bugün oynanan 2. tur maçları ile devam edildi. Birbirinden kuvvetli 12 sporcunun yarıştığı bu büyük şampiyonada ilk 2 tur sonucunda tam puanlı hiçbir sporcu kalmazken böylece şampiyonanın çetin mücadelelere sahne olacağının da sinyalleri verilmiş oldu.

Turun ilk saatinde FM Deniz Özen – IM Mert Yılmazyerli ve GM Mert Erdoğdu – FM Volkan Sevgi maçları sporcuların sağlam oyunu ile birlikte beraberlik ile sonuçlandı. FM Esat Bağlan – IM Ege Köksal maçında rakibinin merkezde kalan şahını çok güzel bir şekilde değerlendirmeyi başaran FM Bağlan sonrasında da çok şık bir mat ile maçı kazanmasını bildi.

IM Cemil Gülbaş – FM Fethi Apaydın maçında açılıştan itibaren baskılı bir oyun sergileyen IM Gülbaş, güzel bir galibiyete imza attı. Umut Erdem Gündüz – Alber Kadir Zor mücadelesinde siyahlar oyunsonuna avantajlı girse de beyazlar güzel bir şekilde konumu kitlemeyi başardı ve maç beraberlik ile sonuçlandı. Günün son karşılaşması olan IM Serkan Soysal – IM Suat Soylu maçında ise uzun süren mücadelenin ardından maç beraberlik ile sonuçlandı.

Şampiyonanın 3. turu yarın saat 15.00'te başlayacak. Türkiye Satranç Şampiyonası'nın heyecan dolu karşılaşmalarını, IM Can Arduman ve Emre Hasgüleç 'in canlı yorum ve analizleri ile takip etmeyi unutmayın.
 
Turkish Chess Federation © 2016